ZEKO U NAŠOJ ŠKOLI 2012.

Oko mjesec dana prije uskršnjih praznika, grupa likovnjaka naše škole krenula je u izradu jednog zanimljivog projekta - skulpture velikog zeca kojemu smo namijenili ulogu uljepšavanja našeg školskog hola.

Već na početku bilo je jasno da ovo nije običan likovni zadatak i da će biti potrebno puno rada, truda i vještine da se ostvari zamišljeno. Kako od gomile drvenih letvi, žice, stiropora i novinskog papira izraditi skulpturu visoku gotovo dva i pol metra?!

Iako se učenici do sada nisu upuštali u ovakve projekte, zasukali su rukave i uz savjete učitelja krenuli na posao.  Dan za danom, gomila građevinskog otpada počela je poprimati oblike buduće figure, da bi pred same uskršnje praznike naš zeko dočekao začuđene i zadivljene učenike koji su pristizali toga jutra u školski hodnik. Ponos likovnjaka bio je neizmjeran! Fotografirali su se uz svoje djelo, dodirivali ga i pričali sa njim.

On je još uvijek ovdje, a za slijedeću školsku godinu… opet iznenađenje!

Ovim putem želim se zahvaliti svim učenicima koji su sudjelovali na projektu a to su: Marina Rebić, , Emilija Pilekić, Tihana Brinclik, Ivana Biljuš, Kristina Brinclik, Darko Ljušanin, Karla Jagodin, Ivona Malčić , Martina Ivanković i mnogi drugi koji su povremeno pomagali kao npr. Ivan Biljuš i Stjepan Mecinger.

Dražen Budimir, učitelj likovne kulture

objavio: Ivan Lončarević   datum: 21. 6. 2011.