IZLET U KRAPINU, TRAKOŠĆAN I VARAŽDIN

18. svibnja 2013. godine učenici 5. i 6. razreda, u pratnji svojih razrednica, pošli su na jednodnevni izlet u Krapinu, Trakošćan i Varaždin.

U 6:00 krenuli  smo put Krapine gdje smo posjetili Muzej krapinskih neandertalaca. Prvo smo pogledali projekciju filma o načinu života neandertalaca a zatim smo uz stručno vodstvo obišli muzej. Nakon toga obišli smo samo nalazište gdje su postavljeni razni kipovi neandertalaca i životinja, a poseban doživljaj bio je kad je jedan neandertalac povijao grupu učenika.

Nakon toga posjetili smo prekrasan dvorac-muzej Trakošćan te se uz detaljna objašnjenja vodiča upoznali s njegovim postavom. U Trakošćanu smo i ručali, te su učenici imali malo slobodnog vremena.Još je uslijedio odlazak u Varaždina gdje smo obišli groblje i prošetali se Starim gradom te smo posjetili kovačnicu. Nakon obilaska sladoled za sve te polazak kući. Vratili smo se u 22:00.

Prof. Božica Borbaš

DOJMOVI UČENIKA

ANA PIKEC:
„Meni je ekskurzija bila odlična. Najbolja do sada. Najviše mi se svidio čovjek koji se obukao kao neandertalac. Još mi se svidio dvorac Trakošćan. Tamo je bilo odlično. Jako sam se zabavljala i nikada neću zaboraviti ovu ekskurziju.“

ANA RIBIĆ:
„Meni se sve svidjelo, a posebno dvorac i groblje koje je uređeno kao park.“

DANIJELA RUDIĆ:
„Meni se sve svidjelo, a najviše neandertalci. U sjećanju će mi ostati to kako nas je neandertalac povijao kao i prelijepi dvorac Trakošćan.“

ADELA PILEKIĆ:
„Dvorac Trakošćan je predivan izvana, a još ljepši i zanimljiviji iznutra. Naučili smo puno toga.“

IVAN REBIĆ:
„Bilo mi je lijepo. Vidjeli smo puno lijepih stvari. Najljepše od svega što smo vidjeli bilo mi je groblje u Varaždinu.“

objavio: Marina Gregić   datum: 27. 5. 2013.