Čitateljski izazov

Bravo našim natjecateljima!

Učenici 3. a, Marijo Maričić i Šimun Vitić, u srijedu 23. listopada u Gradskoj i sveučilišnoj knjižnici (GISKO) u Osijeku, sudjelovali su u natjecanju čitanja na glas pod nazivom Čitateljski izazov.
   Za sudjelovanje u natejcanju dodijeljena im je diploma, a Marijo Maričić je osvojio nagradu za čitanje naglas - knjigu Tajna Gornjeg grada. Knjigu je darovao školskoj knjižnici.

Dojmovi naših natjecatelja:

Kada smo stigli u gradsku knjižnicu bio sam vrlo uzbuđen. Jedna djevojčica je započela s čitanjem, a nedugo nakon nje sam došao na red ja. U čarobnoj stolici, s krunom na glavi osjećao sam se moćno. Zaboravio sam na sve strahove i posvetio se čitanju. Na samom kraju sam čuo  da smo moj prijatelj Šimun i ja uspješno čitali. Slijedila je nagrada - knjiga, a ja sam još ponosniji išao nazad u svoju Vuku.

Marijo Maričić

Moja prijateljica Petra se razboljela i ja sam kao zamjena išao u Gradsku knjižnicu na natjecanje u čitanju naglas. Kada sam sjeo u čarobnu stolicu i stavio krunu na glavu, sva trema je nestala i osjećao sam da ja mogu toliko lijepo čitati da će me svi pažljivo slušati. Na kraju sam bio zadovoljan što smo pobijedili, a nagradu - knjigu smo moj prijatelj Marijo i ja poklonili našoj školskoj knjižnici.

Šimun Vitić

objavio: Marina Gregić   datum: 24. 10. 2013.