Mjesec hrvatske knjige

Učenici područne škole posjetili su školsku knjižnicu

Tko čita (ne) skita - Pričom oko svijeta

Mjesec hrvatske knjige (15. listopada - 15. studenoga) obilježava se ove godine nizom događanja u knjižnicama diljem Hrvatske pod nazivom Tko čita (ne) skita (vidi Programsku knjižicu za 2013. godinu na stranici

U školskoj knjižnici odlučili smo se upustiti u avanturu putovanja Pričom oko svijeta.
Naša odredišta trebale su biti zemlje partneri u razmjeni straničnika Australija, Kanada, Kina, Sjeverna Karolina, Virginija i još poneka...uz putnike - učenike 1. do 8.razreda.

U ponedjeljak 4. studenog su iz Područne škole Beketinci u smjeru Kine „putovali“ učenici 3.b i 4.b razreda. Slušali su, čitali i ilustrirali Štapić od bjelokosti te Tigar Soo Tan i mali zeleni žabac(priče iz Kine), a potom otkrivali zanimljivosti o toj dalekoj zemlji.

Našu avanturu putovanja u školskoj knjižnici započeli smo 15. listopada. Učenici sedmog razreda čitali su knjigu Dijete koje je htjelo spavati, autora Michela Brulea.
Nakon Rio de Janeira i Brazila osvajali smo se u afrička prostranstva. Kako je slon dobio surlu doznali su učenici 1.b i 2.b razreda iz područne škole. Prvašići su prvi puta posjetili knjižnicu te slušali i ilustrirali priču Rudyarda Kiplinga. Učenici 2. i 3.a razreda slušali su i čitali naglas indijanske priče iz Kanade i Sjeverne Amerike. Kako su ptice dobile šareno perje otkrivali su predškolci i učenici 1.a razreda slušajući i ilustrirajući priču iz Južne Amerike. Na posve suprotnim stranama svijeta, u dvije različite priče o odrastanju, našli su se učenici 8.a i 8.b razreda(Deborah Ellis, Djevojčica iz Afganistana i Federica de Cesco, Daleko od Tibeta).

Vidi fotogaleriju.

Čitajući priče i ulomke romana posjetili smo različite države i kontinente: Brazil, Afriku, Sjevernu i Južnu Ameriku, Afganistan, Tibet, Kanadu i Kinu.

Naše posljednje odredište je Australija koju će posjetiti učenici 4.a razreda.

objavio: Marina Gregić   datum: 7. 11. 2013.