VEČER MATEMATIKE 5. 12. 2013.

5. prosinca 2013. godine na inicijativu Hrvatskog matematičkog društva iz Zagreba u školama i na fakultetima diljem Hrvatske održavane su „Večeri matematike“ (interaktivne matematičke radionice s ciljem popularizacije matematike i izgradnje pozitivnog stava učenika prema matematici). Kako je i planirano kurikulumom, naša se škola prijavila i uključila u ovaj projekt, te je organizirana „Večer matematike“ 5. prosinca od 17:00 do 19:00 h

Na samoj večeri sudjelovali su učenici od trećeg do osmog razreda, a učenici prvog i drugog razreda imali su radionice ranije toga dana. Za učenike su pripremljene razne  matematičke igre i radionice primjerene gradivu svakog pojedinog razreda. Tako su učenici igrali memory, domine, bingo i mnoge druge igre, a sve sa matematičkim temama. Također su slagali razne tangrame.

U radionicama je sudjelovalo ukupno 93 učenika i 27 roditelja. Dojmovi učenika, roditelja i učitelja nakon održanih radionica su izrazito pozitivni, a svi učenici ističu da bi voljeli u tome ponovo sudjelovati, što će i moći dogodine.

Radionice su vodili učitelji: Danijela Unger, Ljiljana Buhač, Dragica Hin, Ivana Bičvić, Marina Gregić, Marin Kanaet i Božica Borbaš.

PRIPREMILA:

BOŽICA BORBAŠ

DOJMOVI UČENIKA:

„Večer matematike“ bila je odlična, pogotovo druženje s prijateljima. Igre su bile super. Jedva čekam sljedeću.

Luka Šimunić, 5.a

Meni je „Večer matematike“ bila jako dobra. Bilo je puno matematičkih igara i ja bih volio da to bude svaki dan.

Danijel Biljuš, 5.a

Na „Večeri matematike“ jako mi se svidjelo. Rješavali smo razne zanimljive zadatke. Voljela bih to ubrzo opet ponoviti. Naučila sam svašta i igrala različite zabavne igre.

Ema Pikec, 5.a

Jako mi se svidjelo. Voljela bih ići opet, ali samo da duže traje i da ima više igara.

Tea Kerkez, 6.a

Igre su bile zabavne. Ponavljali smo razlomke i to mi se jako svidjelo. Željela bih da to bude češće.

Danijela Rudić, 6.a

Bilo mi je jako zabavno družiti se s prijateljima na ovakav način. Opet bih to ponovila.

Ivana Jagodin, 7.a

Inače ne volim baš matematiku ali ovo mi se jako svidjelo i voljela bih opet sudjelovati.

Diana Marinčić, 7.a

objavio: Marina Gregić   datum: 11. 12. 2013.