Kreativna radionica-istraživaonica u Mjesecu hrvatske knjige

U knjižnici i ove školske godine nastavlja s radom Kreativna radionica-istraživaonica.

U Mjesecu hrvatske knjige učenice 5. i 6. razreda, polaznice Kreativne radionice-istraživaonice, sudjelovale su u likovnom natječaju Straničnik.

Potaknut dobrim odazivom proteklih godina, natječaj je i ove godine raspisao  Centar za vizualnu kulturu djece i mladih u Gradskoj knjižnici „Juraj Šižgorić“, Šibenik.

Organizatori natječaja su predložili da poticaj za straničnik bude stih ili misao s ljubavnom tematikom, budući je tema ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige ljubav. Pridržavajući se zadanih propozicija, odlučili smo se za ulomak priče Stjepana Licea Srce stare šume i stihove pjesme Dobriše Cesarića Ljubav kao poticaje za oblikovanje straničnika.
   Straničnike smo po prvi put poslali na natječaj želeći i na ovaj način obilježiti Mjesec hrvatske knjige u našoj školskoj knjižnici.

U Šibeniku nas predstavljaju radovi Larise Blažević, Nikoline Horvat, Laure Jagodin, Lare Matošević, Leonarde Matošević i Rahele Bekavac.

Više informacija o natječaju i izložbi možete pronaći na stranici                         http://www.knjiznica-sibenik.hr/ .

Klikom na fotografiju, uvećajte ju.

objavio: Marina Gregić   datum: 14. 11. 2014.