Održan info dan projekta „Učimo zajedno 4“

Info dan projekta Osječko – baranjske županije „Učimo zajedno 4“ održan je 25. travnja 2018. godine u našoj školi.

„Učimo zajedno 4“ je projekt kojim su učenicima s poteškoćama osigurani pomoćnici u nastavi u osnovnoškolskim i srednjoškolskim ustanovama Osječko – baranjske županije uz  potporu europskih fondova. Naša županija i škole zajednički rade na socijalnoj uključenosti djece kroz inkluzivno obrazovanje.

U našoj školi jedna pomoćnica u nastavi radi po ovom modelu i u sklopu projekta.

Roditeljima je u kratkom izlaganju predstavljeno što je to inkluzija, na kojim se pravnim i zakonskim normama temelji, te koje su aktivnosti škole provedene u nastojanju da se poveća inkluzivnost naše škole.

Implementacija obrazovn einkluzije na razini školske prakse usmjerena je na postavljanje novih obrazovnih ciljev ate novih zadataka, metoda i oblika rada. Proces nastave i učenja usmjeren je na uvažavanje i prihvaćanje različitosti učenika.

Uz uvodne informacije o vrijednosti i dobrobiti samog projekta, zahvaljujući kojem u našoj školi imamo već treću godinu pomoćnicu u nastavi, razmijenili smo iskustva i zahvalili na međusobnoj pomoći.

Prije zakuske učenici 3.a razreda razveselili su nas i nasmijali svojim umijećem.

Umjesto zaključka naveden je primjer dobre prakse pri čemu je poseban naglasak stavljen na važnost podrške okoline osobama s teškoćama u razvoju i neprocjenjivu važnost pomoćnika u nastavi.

Info dan završio je neformalnim druženjem i razmjenom iskustava i ideja. Više fotografija potražite u fotogaleriji.

Dragica Hin

objavio: Marina Gernhardt   datum: 26. 4. 2018.