Susret s književnicom Jasminkom Tihi-Stepanić

U  srijedu 30. svibnja 2018. u 12.30 h posjetila nas je književnica i profesorica hrvatskog jezika Jasminka Tihi-Stepanić.

U predvorju naše škole, književnom susretu nazočili su učenici 5.-8. razreda.

Književnica je neposredno i spontano predstavila svoje knjige učenicima. Od njezina romana, prvjenca Imaš fejs, za koji je dobila nagradu Mato Lovrak i ujedno je bio najčitaniji roman 2012.g., potom romana Bacit ću ti kompjuter kroz prozor, zbirke priča Baš kao Harry Potter do romana Moja neprijateljica Ana za koji je 2016. g.dobila  književnu nagradu Anto Gardaš. Autorica je posebno pokušala objasniti učenicima problem anoreksije s kojim se susreće Ela, glavna junakinja romana Moja neprijateljica Ana. Potom je autorica najavila novu knjigu i kratko predstavila nova dva romana za mlade Dom iza žice i Ljeto na jezeru Čiču.

U svim svojim knjigama književnica progovara o suvremenim temama, današnjem životu obitelji i mladih te poteškoćama i problemima s kojima se svakodnevno mladi susreću.

Potaknuti autoričinim izlaganjem učenici su joj postavili mnogo zanimljivih pitanja, a nekoliko učenika upitalo je autoricu odakle dobiva ispiraciju za pisanje svojih knjiga. Budući je Jasminka Tihi-Stepanić i profesorica hrvatskog jezika u osnovnoj školi, odgovorila je da je u pisanju knjiga, inspiraciju i izvor informacija o suvremenim tehnologijama dobila od svojih učenika.

Tijekom cijelog susreta književnica je naglašavala koliku važnost u životu zapravo ima čitanje. Potaknuta učeničkim pitanjima zaključila je da su knjiga i pas njezini najbolji prijatelji. Na samom kraju susreta  učenicima je poručila da razvijaju sposobnosti i talente koje posjeduju.

Susret je doslovno proletio kao što to i biva u vedrom raspoloženju i dobrom društvu. Radujemo se nekom novom književnom susretu s našom dragom gošćom.

knjižničarka Gordana Bilić

Učenički dojmovi nakon književnog susreta

Susret s književnicom Jasminkom Tihi-Stepanić mi se svidio jer je ona s nama razgovarala o svakidašnjim temama i problemima s kojima se mi mladi susrećemo i zahvalna sam na svim savjetima koje nam je dala.

L. J., 8.r.

Dolazak književnice Jasminke Tihi Stepanić mi se vrlo dopao. Pojasnila mi je pojmove književnost i knjiga. Stekao sam dojam da joj knjiga puno znači i zasigurno me navela da još više čitam. Mislim da je diskusija između nas učenika i književnice bila odlična i nadam se ponovnom susretu.

T. Z., 8.r.

Mislim da je autorica Jasminka Tihi-Stepanić vrlo zanimljiva zbog toga što ima puno iskustva i vrlo je komunikativna.

T. L., 8.r.

Susret s književnicom je bio vrlo zanimljiv jer smo pričali o raznim temama. Saznali smo sve što nas je zanimalo o gospođi Jasminki koja se na prvu čini jako društvena osoba puna životnog iskustva, a uvjerila sam se da tako i piše.

L. B., 8.r.

Susret s književnicom me je oduševio, bilo je jako poučno i mislim da bih i ja mogao napisati koju knjigu.

S. R., 8.r.

Drago mi je što nas je književnica posjetila i što sam ju upoznala, te saznala ponešto o njezinu životu i pisanju.

L. M., 8.r.

Bilo mi je jako lijepo na susretu s književnicom Jasminkom Tihi-Stepanić. Mislim da je jako zanimljiva i vedra te vrlo društvena osoba. Naučila sam neke stvari od nje, posebno kako je ponekad dobro sjesti i pročitati pokoju knjigu. Bilo bi super kad bi bilo više ovakvih susreta.

E. M., 7.r.

Nisam mislila da će posjet književnice Jasminke Tihi-Stepanić biti toliko zanimljiv i poučan. Naučila sam mnogo o pisanju knjiga i životu autorice djela koje sam pročitala. Mislim da je život književnika i proces pisanja knjiga jako zanimljiv. Nadam se da ću upoznati još mnogo književnika jer je ovo bilo lijepo iskustvo za mene.

P. T., 7.r.

Susret s književnicom Jasminkom Tihi-Stepanić posebno me se dojmio zbog toga što je književnica bila vrlo komunikativna i zanimljiva. Pričala nam je o svojimj djelima i odgovarala na pitanja koja su nas zanimala, sve je proteklo vrlo lijepo i zabavno. Voljele bih ponovno doživjeti susret s nekom književnicom poput nje.

L. B., 8.r.

objavio: Marina Gernhardt   datum: 4. 6. 2018.