Obilježen Europski tjedan programiranja (kodiranja)

9. i 17. listopada 2019. godine na satima informatike obilježen je Europski tjedan programiranja, CodeWeek. Učenici 5. razreda upoznali su se s osnovama programiranja igrajući igricu u kojoj su programirali (kodirali) kretanje glavnog lika - dječaka Marca ili djevojčice Sofije, dok su učenici 6., 7. i 8. razreda programirali micro:bitove. Naime, u sklopu projekta ProMikro naši učenici već 3.godinu za redom dobivaju jedan micro:bit na korištenje tijekom šestog razreda.

Više o Europskom tjednu programiranja pročitajte pod Opširnije.

Što je Europski tjedan programiranja?

Europski tjedan programiranja je inicijativa kojom se želi potaknuti jačanje zanimanja mladih za znanost, tehnologiju, inženjerstvo i matematiku.

Zašto programirati?

• Programiranje je zabavno!
  • Programiranje je kreativno! Ljudski je rod od pamtivijeka stvarao u glini, kamenu, opeci, papiru i drvu. Danas stvaramo i programiranjem.
  • Programiranje osnažuje! Moguće je i puno više od puke konzumacije digitalnog sadržaja; programiranjem možete stvarati i svoje djelo učiniti dostupnim milijunima. Programiranjem možete stvarati internetske stranice, igre ili kontrolirati računalo ili robota.
  • Razumijevanje svijeta! Stvari povezanih putem interneta ima sve više i više. Razumijevanje što se događa iza zaslona omogućuje nam da razumijemo svijet.
  • Programiranje nas uči računalnom razmišljanju, rješavanju problema, kreativnosti, kritičkom i analitičkom razmišljanju i timskom radu.
  • Za 90 % poslova danas potrebne su digitalne vještine, uključujući programiranje.

objavio: Marina Gernhardt   datum: 18. 10. 2019.